حدیث مبلِّغ

توکل بر خدا رمز پیروزی
امام محمد باقر (علیه‌السلام)

 قال علیه السلام لجابر الجُعفی، یا جابرَ: «مَن هذَا الَّذی سَأَلَ اللَه تَبارَکَ وَ تَعالی فَلَم یُعطِهِ أَو تَوَکَّلَ عَلَیهِ فَلَم یَکفِهِ أَو وَثِقَ بِهِ فَلَم یُنجِهِ»

 ای جابر! چه کسی از خداوند تبارک و تعالی درخواستی کرده و خداوند درخواست و خواهش او را نپذیرفته و به او عطا نکرده است؟ یا اینکه چه کسی به خداوند توکّل و تکیه کرده و خداوند او را کفایت ننموده است؟ یا اینکه چه کسی است که به خداوند اعتماد و اطمینان کرده و خداوند را نجات و رهایی نداده باشد؟

بحارالانوار

آخرین نظرات

  • با سلام خدمت تمامی زحمت کشان و اساتید مدرسه علمیه از سایت و مطالب ان بسیار استفاده می کنیم.

سایتهای مرتبط

آگهی ثبت نام

~~با استعانت از خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) به اطلاع عموم طلاب و فضلای حوزه های علمیه سراسر کشور می رساند ، در جهت ارتقاء روز افزون تخصص گرایی و متخصص پروری ، در حوزه های علمیه ، آزمون متمرکز پذیرش رشته های تخصصی در سطح ۲ و ۳ سال تحصیلی ۹۳-۹۴ طبق سال های گذشته در سراسر کشور برگزار خواهد شد .

از آنجا که مجوز پذیرش کلیه رشته های تخصصی ، مشروط به موافقت و تصویب شورای محترم عالی و گسترش است ، معاونت آموزش و امور حوزه ها  فرم اعلام وضعیت ظرفیت پذیرش رشته های تخصصی و صدور مجوز پذیرش در سال آینده را پیش از این به دبیر خانه محترم شورای گسترش ارسال نموده است .

لکن متاسفانه تاکنون جوابی مبنی بر تایید یا رد از ناحیه آن نهاد محترم دریافت نشده است .

لذا متعاقبا (بلافاصله پس از دریافت مجوز ها) تاریخ و زمان آزمون و هم چنین رشته ها و واحدهای دارای مجوز پذیرش خدمت طلاب عزیز متقاضی اعلام خواهد شد .

افزودن دیدگاه جدید