حدیث مبلِّغ

توکل بر خدا رمز پیروزی
امام محمد باقر (علیه‌السلام)

 قال علیه السلام لجابر الجُعفی، یا جابرَ: «مَن هذَا الَّذی سَأَلَ اللَه تَبارَکَ وَ تَعالی فَلَم یُعطِهِ أَو تَوَکَّلَ عَلَیهِ فَلَم یَکفِهِ أَو وَثِقَ بِهِ فَلَم یُنجِهِ»

 ای جابر! چه کسی از خداوند تبارک و تعالی درخواستی کرده و خداوند درخواست و خواهش او را نپذیرفته و به او عطا نکرده است؟ یا اینکه چه کسی به خداوند توکّل و تکیه کرده و خداوند او را کفایت ننموده است؟ یا اینکه چه کسی است که به خداوند اعتماد و اطمینان کرده و خداوند را نجات و رهایی نداده باشد؟

بحارالانوار

آخرین نظرات

  • با سلام خدمت تمامی زحمت کشان و اساتید مدرسه علمیه از سایت و مطالب ان بسیار استفاده می کنیم.

سایتهای مرتبط

آیت الله مکارم شیرازی
امر به معروف و نهی از منکر

آمران به معروف مجاهدان فی سبیل الله هستند

آیت‌الله مکارم شیرازی در جمع خانواده طلبه ناهی از منکر، شهید خلیلی افزود : امر به معروف و نهی از منکر در حال اهمیت یافتن در  جامعه، در میان افکار عمومی و مسئولان است.

استاد عالی حوزه علمیه قم افزود : کسانی که در مسیر امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می‌کنند ذخیره‌ای برای آخرت خود می‌اندوزند و مجاهد فی سبیل‌الله هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه در دیدارهای خود با مسئولان باز هم در مورد امر به معروف و نهی از منکر به آنها تذکر خواهم داد گفت: جدی‌تر گرفتن مسائل مربوط به آمران به معروف و ناهیان از منکر را به آنها خواهم گفت.

این مرجع تقلید با اشاره به ضرورت فعالیت بیشتر در زمینه احیاء امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید مقدمات زنده کردن این فریضه الهی را فراهم سازیم البته مردم هم نباید بی تفاوت باشند بلکه حمایت آنها لازم است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه طلبه شهید خلیلی از جمله شهدای راه حق و خداست گفت: امیدواریم این امر فصلی تازه را در اهمیت یافتن و احیای امر به معروف و نهی از منکر بگشاید.

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید