حدیث مبلِّغ

توکل بر خدا رمز پیروزی
امام محمد باقر (علیه‌السلام)

 قال علیه السلام لجابر الجُعفی، یا جابرَ: «مَن هذَا الَّذی سَأَلَ اللَه تَبارَکَ وَ تَعالی فَلَم یُعطِهِ أَو تَوَکَّلَ عَلَیهِ فَلَم یَکفِهِ أَو وَثِقَ بِهِ فَلَم یُنجِهِ»

 ای جابر! چه کسی از خداوند تبارک و تعالی درخواستی کرده و خداوند درخواست و خواهش او را نپذیرفته و به او عطا نکرده است؟ یا اینکه چه کسی به خداوند توکّل و تکیه کرده و خداوند او را کفایت ننموده است؟ یا اینکه چه کسی است که به خداوند اعتماد و اطمینان کرده و خداوند را نجات و رهایی نداده باشد؟

بحارالانوار

آخرین نظرات

  • با سلام خدمت تمامی زحمت کشان و اساتید مدرسه علمیه از سایت و مطالب ان بسیار استفاده می کنیم.

سایتهای مرتبط

آیت الله حسینی بوشهری:
اعزام ۸هزار مبلِّغ در ماه رمضان به سراسر کشور

شیعیان اجازه اهانت به عتبات را نمی‌دهند ،حوزه علمیه شیعه بیدار است و همیشه پشت سر مقام معظم رهبری و مرجعیت، برای حفظ اسلام، نظام و کیان اسلامی از هیچ کوشش و ایثاری دریغ نمی‌کند و مبلغان حوزوی باید این شعار را در سراسر کشور طنین انداز کنند. 

آیت‌الله حسینی‌بوشهری، در همایش بزرگ مبلغان ماه مبارک رمضان، در مسجد اعظم قم گفت: امسال ۸ هزار مبلغ به سراسر کشور اعزام می‌شوند و کار تبلیغ دین و معارف اهل بیت(ع) راانجام می‌دهند که البته این تعداد نیاز کل کشور را تامین نمی‌کند.

مدیر حوزه های علمیه افزود: برخی از مبلغان عنوان می‌کنند که توان سفر رفتن به دلیل برخی از شرایط، برای آنها وجود ندارد، ولی همان‌ها هم می‌توانند در مناطق خود فعالیت تبلیغی داشته باشند و به وظیفه خود عمل کنند.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه عنوان کرد: تبلیغ، یکی از وظایف مهم طلاب و روحانیون است که باید در هر حالی از فرصت‌هایی که در این مسیر به دست می‌ آورند، استفاده کنند.

تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در کنار تهدید‌های که امروز حوزه و روحانیت را تهدید می‌کند که شاید در طول تاریخ اسلام دین کم‌نظیری باشد، فرصت‌هایی نیز وجود دارد که باید از آنها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. در واقع می‌توان با مدیریت درست، این تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.

آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: از جمله تهدیدات بزرگ دنیای امروز و روحانیت، مسئله تهاجم فرهنگی و ماهواره‌ها و شبکه‌های منحرف است که متاسفانه اقدام به کانالیزه کردن شبهات در فکر و روح جوانان می کنند.

قداره بندهای دنیای اسلام!!!

مدیر حوزه‌های علمیه یادآور شد: از دیگر تهدیدات بزرگ دنیای اسلام، قداره‌بندهایی هستند که در سوریه و عراق به دنبال رقم زدن جنایاتی مثل حادثه کربلا هستند. آنها کیان اسلامی را به خطر انداخته‌اند و امروز داعیه جنگ علیه شیعیان و تخریب سامرا، نجف و کربلا را دارند، اما مطمئن باشند که ملت هوشیار عراق و شیعیان و مرجعیت آگاه و همیشه در صحنه اجازه این جسارت‌ها را به آنها نخواهد داد و همه حوزه‌های علمیه پشتیبان مقام معظم رهبری و مرجعیت قم و نجف است.

استفاده ابزاری دشمنان از تکفیری ها

وی تصریح کرد: دشمن به دنبال اجرا و تکمیل پروژه اسلام‌هراسی است و در این راه بیشترین استفاده‌ها را از این گروه‌های تکفیری می‌کند، ولی خوشبختانه با ندای مرجعیت آگاه عراق، بیش از ۲ میلیون نفر به صف لبیک گویان به ندای مرجعیت شیعه پیوستند و امروز ما نیز با حمایت از مراجع عظام شیعه و مقام معظم رهبری و بزرگانی چون آیت‌الله‌العظمی مکارم‌شیرازی که پیشکسوت مسیر مبارزه با گروه‌های منحرف در اسلام هستند، در مقابل دشمنان می‌ایستیم.

حوزه علمیه شیعه بیدار است

مدیر حوزه های علمیه در پایان گفت: حوزه علمیه شیعه بیدار است و همیشه پشت سر مقام معظم رهبری و مرجعیت، برای حفظ اسلام، نظام و کیان اسلامی از هیچ کوشش و ایثاری دریغ نمی‌کند و بر مبلغان حوزوی لازم است که این شعار را در سراسر کشور طنین  انداز کنند.

افزودن دیدگاه جدید